لفظ کرش و کراش زدن به چه معناست؟

نتیجه تصویری برای عکس برای کراش زدننتیجه تصویری برای عکس برای کراش زدن

کراش زدن در انگلیسی (one sided love) گفته می شود و به زبان ساده عشق یک طرفه گفته می شود اما شرط این است که طرف مقابل (معشوق) از آن عشق بی خبر باشد. به عبارت دیگر عاشق معشوقی بشویم که آن معشوق از عشق ما به او اطلاعی ندارد.


من معتقدم که چنین عشقی عمر تلف کردن است و اگر واقعا عاشق کسی هستید با او در میان بگذارید 

نتیجه تصویری برای عکس برای کراش زدن

نظر شما در مورد چنین عشقی چیست؟
خلاصه مطلب:
کراش به معنای عشق یک طرفه و معادل انگلیسی آن (one sided love) است. به عربی نیز به آن (حب غیر متبادل) می گویند. و آن عشقی است که طرف مقابل از آن اطلاع نداشته باشد.
رابطه عاطفی و احساسی یک طرفه و بدون فهمیده شدن از سوی طرف مقابل هست که می تواند به شما آسیب بزند. اما چگونه؟ به این صورت که ارتباط اجتماعی شما را محدود می کند، بروی مدل ذهنی عاطفی شما تاثیر منفی می گذارد، بازخوردهای محیطی را اشتباها برداشت خواهید کرد. در این نوشته به شما می آموزیم که چگونه از وابستگی بیش از حد به کراش خود جلوگیری کنید و در حد طبیعی به فرد دیگری احساس عاطفی داشته باشید.
این روز‌ها موضوع کراش زدن یا کراش داشتن روی شخصی از بحث‌های داغ و پرهیجان نوجوانان و حتی جوانان هست. خب ابتدا به تعریفی از آن بپردازیم که این عبارت کراش داشتن به چه معنایی هست؟ کراش داشتن به معنی علاقه طبیعی و سرگرم کننده به شخص دیگری در اکثر موارد هست. نوعی عشق ورزیدن یک طرفه به فرد مورعلاقه مانند چیزهای دیگری که به آن‌ها عشق می‌ورزیم.

در کراش مشکل عاطفی که ممکن است شما را تحت تاثیر خود قرار دهد احساس وابستگی وسواس گونه و بیش از حد است.
به گونه ای که بعد از مدتی حرکات کوچک کراش خود را زیر نظر خواهید گرفت و دیوانه وار به آن‌ها فکر می‌کنید و به رابطه عاطفی خود با وی فکر می‌کنید.
هرچند که این احساسات در اکثر موارد طبیعی هستند اما اگر از کنترل شما خارج شوند می‌تواند تاثیر منفی بروی عزت نفس و اعتماد به نفس و سلامت روانی شما بگذارد.
اینکه بدانید چگونه کراش خود را کنترل کنید و عشق و علاقه خود را به شکل سالمی حفظ کنید نیاز به مهارت هایی دارید که در این نوشته با آن‌ها آشنا خواهید شد. اگر به تازگی به موضوع کراش داشتن آشنا شده اید این نوشته را تا انتها بخوانید.

معنای کراش داشتن

عیوب کراش خود را ببینید
وقتی که با قلبتان تصمیم میگیرید و یا فکر می‌کنید، اینکه در فردی خوبی هایی را ببینید بسیار محتمل خواهد بود و به همین دلیل است که در کراش داشتن روی کسی بدانید که او نیز یک انسان است و عیوب و اشکالاتی در خود دارد حتی اگر شما آن‌ها را نمی بینید. بجای تمرکز بروی ویژگی‌های کوچک و بامزه سعی کنید به شکل انسان کاملی با تمام ویژگی‌های خوب و بد او را ببینید.

حواس خود را پرت کنید
وقتی که خود را با کراش تان تصور می‌کنید و آرزو می‌کنید که ای کاش با او بودید راهی برای برهم زدن رشته این افکار و کنار گذاشتن آنی آن کنید. مثلا شروع به مطالعه کتابی کنید، به سراغ سرگرمی مورد علاقه خود بروید، کار هیجان انگیزی انجام دهید تا ذهن شما مشغول نگه داشته شود.
به یاد داشته باشید که تصور کردن‌های عاشقانه و کراش داشتن اتفاق طبیعی است اما راه حلی برای روابط عاطفی شما نخواهد بود و بهتر است از فکر و خیالات تا حدی فاصله بگیرید.

کراش چیست
کراش خود را در جایی که شما انتخاب می‌کنید ببینید
افراد در محیطی که احساس آشنایی و راحتی داشته باشند بیشتر خود را به نمایش می‌گذارند و خود را می‌توانند براحتی جذاب و فریبنده نشان دهند، اگر شما با کراش خود در محیطی که وی راحت هست ملاقات می‌کنید او را جذاب تر و با اعتماد به نفس بالا خواهید یافت.
اگر می‌خواهید که آن‌ها را به صورت عادی ببینید بهتر است ملاقات‌های خود را خارج از فضاهایی که همیشه آن‌ها را دیده اید مثل مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه ببینید. وقتی که کراش شما از منطقه امن خود خارج شود به حالت طبیعی و عادی رفتار خواهد کرد.
سرگرمی جدیدی را شروع کنید
وقتی که کراش داشتن دائما شما را وسوسه می‌کند که به فرد مورد علاقه خود فکر کنید، شروع یک سرگرمی جدید بسیار حیاتی خواهد بود. به این ترتیب زمان بیشتری را به فعالیت خود فکر خواهید کرد و اگر در حال حاضر سرگرمی خاصی ندارید بهتر است سریعا درباره آن فکری بیندیشید. مثلا دیدن یک سریال جدید را شروع کنید، به باشگاه ورزشی بروید، به آشپزی غذاهای خارجی روی بیاورید. هر کاری که می‌تواند برای شما لذت و هیجان را فراهم کند مناسب خواهد بود.

رفتارهای کراش خود را در دیگران نیز ببینید
وقتی که به حرف‌ها و رفتارهای کراش خود فکر می‌کنید و خیال می‌کنید که بهترین فرد روی زمین را یافته اید، به این موضوع فکر کنید که دقیقا همان حرف‌ها و همان رفتارها را در چه افراد دیگری مشاهده کرده اید؟
با این کار می‌فهمید که آنقدر‌ها هم که فکر می‌کرده اید کراش شما فرد خاصی نخواهد بود و تشخیص چنین چیزی به تعادل رساندن احساسات شما کمک زیادی خواهد کرد.

کراش چیست

معنای کراش داشتن

یک متن  برای خود بنویسید و تکرار کنید
جمله شعاری مانند «او هم به من خیلی علاقه مند است.» به شما کمک خواهد کرد تا قدرت احساسات خود را دوباره در دست بگیرید. وقتی که فکر می‌کنید کراش داشتن به معنای نادیده گرفتن خودتان است سعی کنید با بیان عباراتی که شما را در مرکز توجه و دنیای خودتان قرار می‌دهد دوباره در سر جای خود قرار بگیرید. بروی خودتان تمرکز کنید و این چنین طرف مقابل به تدریج رفتارهای شما را تایید و دنبال خواهد کرد.

با دوستان و افراد خانواده خود وقت بگذرانید
انرژی بیشتری برای افرادی که الان در زندگی شما حضور دارند بگذارید. کراش داشتن از شما انرژی می‌گیرد و دریافت انرژی بسیار کمی از آن خواهید داشت. پس بجای تمرکز بروی افرادی که واقعا در زندگی شما حضور و نقشی ندارند به افرادی فکر کنید که حضور دارند و خود را با خیالات اشتباه فریب ندهید.
برای جلوگیری از کراش داشتن به شکل غیر طبیعی مدیتیشن داشته باشید
وابستگی عاطفی، کراش داشتن، وسواس احساسی نسبت به دیگران وقتی بوجود می‌آید که کنترل ذهنی ضعیفی داشته باشید. یکی از راه‌های تقویت ذهن مدیتیشن خواهد بود. هر چقدر که شما بروی خودتان تمرکز کنید بهتر می‌توانید شرایط زندگی و احساسات و رابطه خود با دیگران را کنترل کنید.

با دوستان خود تماس بگیرید
کراش چیست
یکی دیگر از دلایل کراش داشتن و احساس وابستگی عاطفی شدید زمانی هست که شما به سختی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید و به سراغ احساست عاطفی ذهنی و خیالی خود می‌روید و به این صورت ارتباط نه تنها با دیگران قطع خواهد شد بلکه به درک اشتباهی از دیگران دست خواهید زد.
بجای اینکه بروی کسی کراش بزنید و ارتباط خود را با دیگران کاهش دهید، تلفن را بردارید و با دوستان مختلف خود تماس بگیرید و ارتباط خود را افزایش دهید.


برچسب ها: کراشُ، مفهوم کراش، اصطلاحات بیگانه، عشق یک طرفه،  

تاریخ : سه شنبه 19 آذر 1398 | 03:30 ق.ظ | نویسنده : جهانگیر کریمی | نظرات
هفته آینده (از هشتم آذر) همه ادارات تعطیل هستند
داستان بسیار جالب ، خواندنی و عبرت آموز توبه نصوح
دانلود رایگان کتاب « چگونه باور مثبت داشته باشیم؟ »
دانلود رایگان قرآن کریم با ترجمه فارسی
دانلود رایگان کتاب گفتارهایی ارزشمند از بزرگان جهان
دانلود رایگان ماهنامه ادبیات چوک، شماره 120
دانلود رایگان کتاب دانسـتنی و طـنز
کشف جدید دانشمندان؛ ویروس کرونا را در مدت 15 ثانیه از بین ببرید
آیا می دانید داستان «چوب توی آستین کردن» چیست؟!!!
آنلاین فال حافظ با تفسیر کامل بگیرید!
عکس نوشته های بسیار جالب و پرمحتوا
با این روش اینترنت تعرفه آزاد را در گوشی خود غیر فعال کنید
ادبیات غنایی از پیدایش تا انواع آن
دانلود رایگان کتاب «آیین زنـدگی» اثر دیل کارنگی
دانلود رایگان کتاب ادبیات معاصر ایران ، تألیف دکتر اسماعیل حاکمی
دکتر جهانگیر کریمی، مجری و مشاور استقرار و پیاده سازی «نظام آراستگی در محیط کار / 5s»
تصمیمات جدید ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خوزستان و ابلاغ دستورالعمل در بارۀ کارکنان دارای بیماری زمینه ای
آگهی آموزش آسان و کاربردی « عروض و قافیه در شعر فارسی»
ادارات خوزستان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (6و7خرداد99) با رعایت حضور دو سوم کارکنان، دایر هستند
آگهی ویراستاری توسط دانشجوی سال آخر دکتری تخصصی زبان و ادبیات فارسی
آگهی ویراستاری علمی و ادبی توسط دکترای ادبیات فارسی
کشف سرد ترین منطقه دنیا با 90 درجه زیر صفر
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خوزستان، تشریح کرد: جدیدترین دستورات ابلاغ شده از ستاد ملی مقابله با کرونا
در شرایط شیوع کرونا، آیت الله سیستانی درباره روزه گرفتن فتوا صادر کرد
10 فیلم سینمایی پرفروش سینمای ایران در سال 1398+ مبلغ فروش هر فیلم
استاندار خوزستان تشریح کرد: چگونگی حضور کارکنان ادارات در هفته پایانی فروردین 99
نشانه هایی که به شما می گویند به عینک نیاز دارید:
با بررسی های بعمل آمده، منشأ اولیۀ کرونا در ایران مشخص شد
بخشنامه مدیرکل حوزه استانداری خوزستان در باره نحوۀ حضور کارکنان ادارات در محل کار تا 20 فروردین ماه 99
وزرای پیشین بهداشت ، به دلیل وخامت وضع جامعه از ویروس کرونا، بی پرده به رییس جمهور نامه نوشتند
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • وب عکس
  • وب آی تی بیست
  • وب سبزوار
  • وب یک گرافیک
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic